بستن
FA EN AR RU FR CHI

کلنگ احداث ساختمان آزمایشگاه مرکزی توسط خیّر فارغ التحصیل دانشگاه گیلان به زمین زده شد

کلنگ احداث ساختمان آزمایشگاه مرکزی توسط خیّر فارغ التحصیل دانشگاه گیلان به زمین زده شد


کلنگ احداث ساختمان آزمایشگاه مرکزی توسط خیّر فارغ التحصیل دانشگاه گیلان به زمین زده شد

طی مراسمی و با حضور مهندس شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، مدیران کل استانی و دانشگاهیان، کلنگ احداث آزمایشگاه مرکزی دانشگاه توسط مهندس کریم نوید،از دانش آموختگان دانشگاه گیلان و بانی احداث این ساختمان خیّرساز به زمین زده شد.  

 

در این مراسم مهندس حجت شعبان پور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه  گیلان گفت: در سال های اخیر اتفاقات بسیار خوبی در دانشگاه گیلان افتاده است. پروژه های نیمه تمام تکمیل و از ظرفیت خیرین به خوبی استفاده شده است. وی در ادامه به ارتباط دانشگاه با صنعت اشاره کرد و از کارهای عملیاتی دانشگاه گیلان در برقراری ارتباط اجرایی با صنعت قدردانی کرد. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، تشکیل بنیاد خیرین دانشگاه را اتفاق مبارکی دانست که می تواند در آینده منشأ خدمات بسیاری شود. وی در پایان از مهندس نوید برای احداث این ساختمان سپاسگزاری کرد و ایشان را فردی متدین، با اخلاق و سخاوتنمند دانست. دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان نیز در این مراسم با اشاره به کمبود مدرسه در دهه های گذشته و رفع این کمبود توسط خیرین، استفاده از ظرفیت خیرین در زمان حاضر در آموزش عالی کشور را بسیار مفید ارزیابی کرد.

رئیس دانشگاه گیلان مهندس نوید را که دانش آموخته دانشگاه گیلان اند، الگویی برای دانشجویان دانشگاه و الگویی مناسب برای کارآفرینی دانست. دکتر رضی در ادامه مهندس نوید را کارآفرینی خوش نام دانست که توانسته است علم و عمل را با هم بیامیزد.

دکتر داود احمدی دستجردی رئیس بنیاد خیرین دانشگاه گیلان نیز در این مراسم ضمن تشکر از مهندس نوید برای اجرای پروژه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه، جبران عقب ماندگی دانشگاه گیلان از دانشگاه های بزرگ کشور را جز به یاری خیّرین امکان پذیر ندانست و خواستار توجه بیشتر به این ظرفیت شد. مهندس کریم نوید نیز در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه گیلان، احداث ساختمان آزمایشگاه مرکزی دانشگاه گیلان را توفیقی دانست که خداوند نصیبش کرده است. وی در ادامه ابراز کرد: خیّرین وقتی بنایی را می سازند انتظار دارند این بنا به همان منظوری که احداث شده است مورد استفاده قرار گیرد و خواهان توجه به این دغدغه خیّرین در همه بناهای احداثی شد. مهندس نوید در پایان ابراز امیدواری کرد با افتتاح این آزمایشگاه دانشجویان دانشگاه گیلان با بهره گیری از ظرفیت این آزمایشگاه بتوانند بهتر و بیشتر با علم روز دنیا همگام و همراه شوند.

شایان ذکر است پروژه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه گیلان در جنب ساختمان خیر ساز دکتر ابریشم چیان، در مساحت ۲۷۰۰ متر مربع و در سه طبقه طراحی گردیده که شامل ۲۵ آزمایشگاه تخصصی و پیشرفته در سه بخش مجزا بوده که با پیشرفته ترین ابزار آزمایشگاهی تجهیز خواهد شد.

 تصاویر

آدرس کوتاه :