بستن
FA EN AR RU FR CHI

معرفی

 • مشارکت عملی جمعی، آگاهانه و داوطلبانه، به منظور بهره‌مندی از توانایی‌های بالقوّۀ مردم و هدف از آن‌، همفکری، همکاری و تشریک مساعی افراد در جهت بهبود کمیت و کیفیت زندگی، در تمامی زمینه‌های اجتماعی‌، اقتصادی و سیاسی است. دین مقدّس اسلام، مسلمانان را به تعاون و یاری رساندن به یکدیگر فرمان می‌دهد. از قدیمی‌ترین راههای مشارکت مردمی در امور خیریه، وقف است و از دیرباز، یکی از راههای تامین منابع مکتب‌ها و حوزه‌های علمیه، عواید مربوط به موقوفات، بوده است. با توجه به محدودیت دولت‌ها در دسترسی به سرمایه کافی و با توجّه به نقش معنوی خیرین محترم در گسترش فرهنگ ایثار و نیکوکاری در جامعه، استفاده از مشارکت عامه، به خصوص، خیرین محترم، امری اجتناب ناپذیر است.

 

 • با اتّکال به خداوند متعال و به منظور تلاش برای ترویج علم و فناوری و تربیت فرزندان ایران اسلامی با استفاده بهینه از کمک‌های مردم نیک اندیش، بنیاد خیرین دانشگاه گیلان و واحد مشارکتهای مردمی، به نمایندگی از کلیۀ کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه گیلان، افتخار خدمتگزاری به خیرین ارجمند در امرمقدّس یاوری دانشگاه و کمک به ترویج علم و فناوری را دارند.

 

 • بنیاد خیرین دانشگاه گیلان

اعضای محترم هیئت مؤسس:

دکتر داود احمدی دستجردی ( رئیس هیئت مؤسس)، دکتر احمد رضی،  مهندس کیهان هاشم‌نیا، دکتر محمدکاظم یوسف‌پور، حاج حسین محمدی، مهندس حجت شعبانپور، حاج حمید کامران‌زاده، دکتر حسین آقابابایی، دکتر مسعود اصفهانی.

 

 • خدمتگزاران خیرین ارجمند در واحد مشارکتهای مردمی:
 1. دکتر احمد رضی ریاست محترم دانشگاه گیلان و رییس ستاد خیرین
 2. هادی قلیزاده مسئول مشارکتهای مردمی

 

 • تماس با ما :

رشت – کیلومتر ۵ جاده تهران – مجتمع دانشگاه گیلان – سازمان مرکزی – مشارکت‌های مردمی.

شماره تلفن مستقیم مشارکتهای مردمی:               ۳۳۶۹۰۴۷۵ – ۰۱۳

شماره تلفنخانه:        ۸ – ۳۳۶۹۰۲۷۴ – ۰۱۳          داخلی: ۲۰۷۲

 

 • شماره حساب کمکهای مردمی دانشگاه گیلان:         ۰۸۱۹۰۸۰۰۷۰    بانک تجارت

خیرین محترم می توانند با استفاده از کلیه کارتهای عضو شبکه شتاب و رمز دوم کارت، مبالغ دلخواه خود را مستقیماً به حساب کمکهای مردمی دانشگاه، واریز نمایند.

 

خیرین محترم می توانند با استفاده از سامانه پرداخت الکترونیکی، به آدرس : http://erp.guilan.ac.ir/SubSystem/Mali/E_Pay/Sundry/Aid/Aid.aspx   مبالغ دلخواه خود را مستقیماً به حساب کمکهای مردمی دانشگاه، واریز نمایند.

 

 • نحوه مشارکت در امر مقدس حمایت مادی و معنوی از دانشگاه و دانشجویان

الف) برقراری ارتباط با بنیاد خیرین و یا واحد مشارکتهای مردمی دانشگاه گیلان.

ب ) انتخاب یک پروژه متناسب با توانائی مالی.

 1. پروژه های ۱۰۰% مردمی : در این روش خیّرین محترم ضمن برقراری ارتباط با واحد مشارکتهای مردمی دانشگاه گیلان و تنظیم توافقنامه فی مابین ، احداث یک یا چند مورد پروژه را تقبل می‌نماید.
 2. پروژه های مشارکتی :
 3. ۱٫ در این روش خیّرمحترم ۵۰ درصد از کل هزینه پروژه را خیّرمحترم تقبل مینماید.
 4. ۲٫ در این روش خیّرمحترم بخشی از هزینه احداث پروژه را متقبل و توافقنامه مشارکتی تنظیم می گردد.

 

ج) کمک‌های نقدی به شماره حساب اعلام شده در فوق.

 د) وجوه غیرنقدی شامل واگذاری منزل مسکونی- زمین- سهام دارائی ها- اشیاء عثیقه- جواهرات و …. که خیّرین محترم می توانند بصورت حضوری و یا بصورت تعهّدات مستند در این امر مقدّس، اختصاص دهند.

محل مورد احداث :

قبل از تنظیم توافقنامه زمین مورد احداث پروژه مورد بازدید خیّرمحترم قرار گرفته و درصورت تأیید مجوزهای قانونی لازم اخذ می گردد و طی مراسمی با حضور خیّرمحترم کلنگ زنی پروژه انجام می گیرد.

تهیه نقشه و مشخصات :

پس از تنظیم توافقنامه و تأیید شدن محل پروژه جهت احداث، واحد مشارکتهای مردمی با همکاری دفتر فنی یا مشاورین نسبت به تهیه نقشه و مشخصات پروژه اقدام می نمایند. خیّرمحترم می تواند نظرات خود را در رابطه با نوع معماری، منعکس نماید. کلیه نقشه ها و مشخصات برآورد- نظارت و آزمایشات بتن و خاک بصورت رایگان توسط دانشگاه گیلان، انجام می گیرد.

قرارداد با پیمانکار :

پس از تهیّه نقشه و مشخصات و برآورد از پیمانکاران واجد شرایط جهت ساخت پروژه دعوت بعمل می آید و در جلسه ای با حضور خیّرمحترم یا نماینده تام الاختیار ایشان اسناد مناقصه بازگشایی می گردد.

نحوه پرداخت تعهد خیّرین :

خیّرین محترم پس از انعقاد قرارداد می توانند به یکی از روشهای ذیل نسبت به پرداخت تعهد خود اقدام نمایند.

الف ) کل مبلغ تعهد شده به یکی از حسابهای اعلام شده واریز گردد و پیمانکار توسط دانشگاه گیلان، مشخص گردد.

ب ) پیمانکار توسط دانشگاه گیلان، تعیین شود و با توجه به مقدار کارکرد مبلغ مورد نظر (با ارائه صورت وضعیت) توسط خیّرمحترم پرداخت می گردد.

ج ) کل تعهد خیرمحترم بصورت امانی توسط خود خیّر با نقشه و مشخصات و نظارت واحد فنی و نظارت دانشگاه گیلان، انجام می گیرد.

نامگذاری :

خیّرین محترم می توانند با توجه به مقدار تعهد خود، نسبت به نامگذاری پروژه، به نام ائمه اطهار(ع) یا دانشمندان و مفاخر ایرانی یا نام خود و یا هر نام دیگر که منع قانونی نداشته باشد؛ اقدام نمایند.

تجهیزات :

هزینه و نصب انشعابات آب- برق- گاز و تلفن و کلیه تجهیزات مورد نیاز پروژه، توسط دانشگاه گیلان، تأمین می گردد.

افتتاحیه :

پس از اتمام پروژه،  طی مراسمی با حضور مسئولین  و مدعوین، از زحمات خیّرین محترم تقدیر و تشکر بعمل میآید و پروژه با دستهای توانای خیّرمحترم، افتتاح می گردد.